Čo je to Bitcoin ?

Bitcoin je prvá a najznámejšia digitálna internetová mena. Je zámerne navrhnutá tak, aby nikto, vrátane jej autorov, záujmových skupín, alebo vlád, nemohol menu nijako umelo ovplyvňovať, falšovať, aby vôbec nebolo možné zabavovať Bitcoin účty, kontrolovať, peňažné toky alebo spôsobovať infláciu. V sieti neexistuje žiadny centrálny bod, ani nikto, kto by mohol o sieti rozhodovať. Bitcoin je deflačná mena. Platby prebiehajú v decentralizovanej P2P sieti priamo medzi jednotlivými užívateľmi. Bitcoinov je obmedzené množstvo. Transakcie v Bitcoine sú rýchle a medzinárodné.

 

Čo je to Ethereum a Litecoin ?

Ethereum a Litecoin sú ďalšie digitálne meny, ktoré fungujú podobne ako Bitcoin. Litecoin je popri Bitcoine považovaný za digitálne striebro. V súčasnosti je viac použiteľný na drobné platby pretože má nižšie transakčné poplatky. Ethereum je po Bitcoine podľa celkovej kapitalizácie trhu druhá najväčšia kryptomena.

 

Načo sa Bitcoin Používa ?

Bitcoin sa používa ako dlhodobá investícia, krátkodobá špekulatívna investícia alebo ako prostriedok na rýchle a medzinárodné platby. Taktiež sa využíva celosvetovo na platenie za tovary a služby.

 

Ako získam Bitcoin, Litecoin alebo Ethereum?

V našej zmenárni vyplníte objednávkový formulár, ktorý odošlete. Následne Vás kontaktujeme emailom o ďalších krokoch. Bitcoiny, Litecoiny alebo Ethereá zasielame po obdržaní vašej platby na náš bankový účet.

 

Ako si vytvoriť bitcoinovú peňaženku ?

Na našom blogu ponúkame v článku „Ako si vytvoriť bitcoinovú peňaženku“ návod na jej vytvorenie. Táto Bitcoinová peňaženka je zadarmo.

 

Ako si vytvoriť peňaženku na Litecoin a Ethereum ?

Peňaženka Blockchain, ktorú si vytvoríte podľa návodu na našom blogu v súčasnoti podporuje aj Ethereum. Pre Litecoin odporúčame peňaženku LOAF.

 

Prečo je dôležité zálohovať si peňaženku ?

Pri vytvorení si mobilnej peňaženky podľa nášho návodu alebo pri vytvorení si iného druhu peňaženky (papierová, hardwerová a pod.) je potrebné túto peňaženku zálohovať. Pri strate mobilného telefónu si zostatok svojej peňaženky ľahko obnovíte na novom zariadení. Na zálohu sa používajú tzv. „seeds“ . Seeds je vlastne privátny kľúč k obsahu vašej peňaženky v tvare anglických slovíčok. Seeds je potrebné si dobre uschovať.

 

Je možné použiť jednu peňaženku na viac kryptomien ?

Niektoré mobilné peňaženky podporujú aj viac ako jednu kryptomenu. Peňaženka Blockchain, ktorej návod na vytvorenie nájdete na našom blogu v súčasnosti podporuje okrem Bitcoinu aj menu Ethereum. Každá z týchto mien má však svoj vlastný formát adries na ktoré je možné prijímať jednu či druhú digitálnu menu. Na Bitcoinovú adresu peňaženky je možné prijímať iba Bitcoiny.

 

Ako vyzerá bitcoinová, litecoinová a ethereová adresa ?

Bitcoinová adresa je súbor číslic a písmen ktoré vždy začínajú číslom 1 alebo 3.Príklad bitcoinovej adresy : 1Mn3AWFe9oh8Lfw2xdT1NGvTHnhHDfBAbC ,
Alebo :  3GCiJ7mU2rVcosSng81YtPduYQk1gihxbo

Litecoinová adresa je súbor číslic a písmen ktoré vždy začínajú číslom 3 , písmenom M alebo L .
Príklad litecoinovej adresy : MAXWDs4cS12nQaEWtdLwcFqRZGUeDuvvAU
Alebo :  LTdxY7gFGLP11JBLo4UyHaQDCKuBh1MZks

Ethereová adresa je súbor číslic a písmen ktoré začínajú znakmi 0x.
Príklad ethereovej adresy : 0xC71D0eE9947DDD714cEC01217E07BD4b829167E1

 

Ako prebieha transakcia v našej zmenárni ?

Vyplnenie objednávkového formulára a následné odoslanie objednávky v našej kryptomenovej zmenárni Vám nezaberie viac ako 2 minúty. Vyplníte niekoľko políčok s údajmi, ktoré sú potrebné pre spracovanie vašej objednávky:

  • Meno a priezvisko,
  • Email,
  • Telefónne číslo,
  • adresa vašej peňaženky na ktorú zašleme Bitcoiny, Litecoiny alebo Ethereum podľa vášho výberu.

(adresu vašej peňaženky nájdete po prihlásení sa do vašej peňaženky pod políčkom „receive“ „request“ alebo „prijať“. Bitcoinová adresa začína číslom 1 alebo 3.

Príklad ako vyzerá adresa: 1Mn3AWFe9oh8Lfw2xdT1NGvTHnhHDfBAbC ),

  • zvolíte čiastku v EUR, ktorú chcete zameniť za vami zvolenú kryptomenu.

Ak objednávku odošlete počas pracovnej doby zmenárne (pondelok až piatok od 8:00 do 17:00), informácie k platbe Vám prídu na email do 15 minút od odoslania objednávky. Ak objednávku odošlete povedzme v piatok večer po 17:00, bude vybavená až po víkende. Platí sa bankovým prevodom. Bankový prevod trvá 1 až 2 pracovné dni. Po prijatí platby na náš bankový účet Vás budeme ihneď emailom kontaktovať s informáciou o aktuálnom výmennom kurze a množstve Bitcoinov(Litecoinov, Etherea), ktoré Vám zašleme. Ak budete výmenný kurz akceptovať, obratom Vám odošleme príslušné množstvo Bitcoinov (Litecoinov, Etherea) na vašu bitcoinovú adresu. Ak s aktuálnym výmenným kurzom súhlasiť nebudete, vaša platba bude obratom odoslaná späť na bankový účet odkiaľ k nám do zmenárne prišla.

 

Ako dlho trvá, kým mi prídu Bitcoiny na peňaženku ?

Bankový prevod zvyčajne trvá 1 až 2 pracovné dni. Po obdržaní vašej platby na náš účet a po vašom odsúhlasení kurzu Bitcoiny odosielame ihneď. Na vašej Peňaženke sa zobrazia do 10 minút od odoslania.

 

Čo je to pravidelný nákup ?

Naša zmenáreň ponúka možnosť pravidelného nákupu. Ak máte záujem pravidelne nakupovať Litecoin alebo Ethereum ako investíciu, zvoľte túto možnosť v objednávkovom formulári. Môžete si vybrať buď mesačný alebo týždňový interval. Na základe takejto objednávky Vám budeme pravidelne posielať emaily s informáciami o platbách. Voľba možnosti pravidelného nákupu Vás k ničomu nezaväzuje a je možné ju kedykoľvek ukončiť.