Jednorožec 21. storočia, alebo peniaze budúcnosti? Svet sa mení. Chcete vedieť, ako využiť tento fakt aby ste na tom mali podiel aj Vy? Alebo sa budeme tomu všetci len prizerať tak ako väčšina ľudí doteraz. Technológie ako Apple, Google, zmenili svet, ľudia ktorí sa chytili tej šance a vedeli to predpovedať, zarobili veľa peňazí.

Niečo nové prichádza. Svet sa mení, digitalizuje sa. Kedysi sa platilo barterom, neskôr plátnom, olejom, mincami, papierovými peniazmi a dnes platíme elektronicky kartami. Vývoj neustále napreduje. Do 5 až 10 rokov sa predpokladá, že sa bude platiť už len výhradne elektronicky.

Kryptomena je vlastne obdobou klasických peňazí, len sú prevedené do digitálnej podoby na internete. Pri jej porovnaní s klasickými menami (FIAT mena ako napr.: USD, EUR, CZK atď.) je základný rozdiel v tom, že žiadna skupina alebo indivíduum nemôže zvýšiť množstvo kryptomeny v obehu (pri súčasných klasických menách naopak zvyšuje počet peňazí v obehu centrálna banka a komerčné banky podľa vlastného uváženia).

Bitcoin 1
bitcoin digital currency

V prípade Bitcoinu je počet daný na pevných 21 miliónov Bitcoinov (presne je to 20 999 999,9769). Vzhľadom na to, že digitálna mena sa nijako netlačí, stráži ju zložitý matematický algoritmus, ktorý rozhoduje, koľko meny sa dá vyťažiť alebo ,,vytlačiť“. Vďaka tomu kryptomena nepozná pojem inflácia.

Bitcoin investicia

Kryptomeny sú digitálnym zlatom. Peniaze, ktoré sú chránené pred politickým vplyvom, ktoré sľubujú, že sa zachovajú a časom navýšia svoju hodnotu. Kryptomeny sú tiež rýchlym a pohodlným platobným prostriedkom celosvetového rozsahu.

Ak Vás téma digitálnych peňazí zaujíma viac, navštívte náš blog.

Platba bitcoin